ana sayfa | hakkımızda | referanslar | iletişim
 
Saunanın ahşap bir odadan daha fazlası olduğu bilinciyle, binlerce yıllık bir kültürü Türkiye’ ye doğru tanıtmanın sorumluluğu...

Sauna kültürünü yaşatıyoruz

Escale Sauna, ahşap sektöründeki 50 yıllık birikimin getirdiği tecrübe ile ÖZDEMİR ORMAN ÜRÜNLERİ tarafından üretilmektedir.10 yılı aşkın süredir Türkiye de sauna kültürüne ESCALE markası ile katkıda bulunan Özdemir Orman Ürünleri, kaliteden ödün vermek için hiçbir mazeretin olamayacağına inanmaktadır.

Faydalı Bilgiler

Bağlantılar

Tasarım / Kodlama : NormWorks
Sayaç : 38 / 324806

Sauna kullanma tavsiyeleri

Gerçek sauna keyfi için;


Yeterli Vakit Ayırın,

Sauna için kendinize yeterli vakti ayırın. Acele etmeyin ve keyfini çıkartın. Düşünlerinizden ve stresinizden arınmak için bu önemli bir başlangıçtır. Sauna için ortalama 1- 1,5 saat vakit yeterlidir.


Hafif Duş Alın,

Hayatın hızlı ritminden ayrılıp kendinizle baş başa kaldıktan sonra yapacağınız ilk şey iyi bir duş almak olmalıdır.Genel hijyen için bu önemlidir. Hele sıcak yaz günlerinde veya spordan sonra bunun önemi daha da artar.Terleme odasına girmeden önce kurulanmak tercihinize kalmıştır.


Saunaya Girin,

80-100 derece sıcaklığındaki terleme odasına girdiğinizde vücudunuzdaki 2-3 milyon terbezi alarm verecek ve hızla çalışmaya başlayacaktır.Az önce duş ile açtığınız. Gözeneklerden zararlı ve istenmeyen maddeler vücudunuzdan dışarı çıkacaktır.


Bir Havlu Serin,

Oturma grubuna yumuşak bir havlu serin.Bu konforunuzu artıracağı gibi terinizi de emecek,saunanızın temiz ve hijyenik kalmasına yardımcı olacaktır.Oturma grubunun sıcağına da direk temasınızı önleyecektir.


Terleyin,

Sauna bir ter banyosudur.İyice terleyinceye kadar bekleyin.Genelde 8- 12 dak. yetecektir.Süre kişiden kişiye değişebilir.Odanın sıcaklığını artırmak terlemeyi kolaylaştırmaz,aksine zorlaştırır.Çok sıcak bir hava olursa ter daha yüzeye çıkmadan kuruyacaktır. 80-90 derece yeterlidir.Maksimum 100 derece olmalıdır.


Mola Verin,

Terleme odasından çıkıp bir teras veya balkonda soğuyun veya soğuk bir duş alın.Bu terleme-soğuma işlemini kaç defa yapacağınız size kalmıştır.Genelde üç seans yeterlidir.


Tamamen Kuruyun,

Sauna banyonuz bittikten sonra giyinmek için acele etmeyin.Terlemeniz tamamen durmadan üzerinize bornoz bile almayın.Bu da terleme kadar önemli bir faktördür.Vücudunuzun dengesini kurması için ona zaman tanıyın.


Serin İçecekler İçin,

Banyonuzdan sonra alkollü veya gazlı içecekler içmeyin.Daha çok taze meyve sularını tercih edin.


Dinlenin

Saunada yarım saat jogging yapmış kadar kalori kaybettiniz.Sessiz bir ortamda dinlenin.

Artık Hazırsınız.

Hayatın hızlı ritmine herkesten daha fazla hazırsınız !